Vaše reakce

Kuba, 21 let, student:

Je radost se účastnit kurzu s uvolněnou atmosférou plnou bezpečí, pohody a chuti sdílet své životní příběhy. Cítím, že jsem udělal zase několik velkých kroků na své cestě. Ostatně moje tělo mi dává dost dobře najevo, že toho má zase plno ke zpracování k integrování ) srdíčko mi někdy buší o 106.

Petr, 32 let, manažer

V takové intenzitě se se mnou snad nikdy nic nedělo a jsem štastný, že jsem si tím mohl projít, i když to nebylo vůbec snadné a cesta samozřejmě není u konce. Mnoho se mi toho ale vyjasnilo a vyčistilo. Takže ještě jednou, ze srdce z duše, dekuju!!

Honza, 33 let, psycholog

Díky za víkend vám i všem těm chlapům, kteří konečně ukázali, že i tady existuje skupina, ktera chce věci dělat jinak, než je dané určitým stereotypem.

Jakub, 21 let, student

Ahoj Davide,

chtěl bych Ti ještě jednou moc poděkovat za nádherný a v mém životě zlomový víkend. Kdykoliv si na chvíle strávené s tak bezva lidma vzpomenu, vykouzlí se mi na tváři úsměv a hned mám dobrou náladu :o) Teďka si přes přetrvávající nemoc užívám krásnýho pocitu vnitřního klidu, naplnění, obohacení a uvolnění - nechci, aby to nedejbože působilo pateticky, ale poslední týden si opravdu užívám života - dokážu se povznést na dnes už zbytečné problémy. Kurz mě dovedl k přehodnocení životních priorit, které jsem donedávna měl postavené dost "nezdravě". Chtěl bych ocenit, jak jsi kurz velmi citlivě a promyšleně vedl. To všechno, spolu s výbornými lidmi, které se na kurzu sešli sehrálo velkou roli v tom, že jsem se dokázal poměrně rychle otevřít, odhodit vnitřní bloky, konvenční stereotypy a kurz si takhle užít! Jsem rád, že jsem tam s vámi mohl být!

DĚKUJU!!!

Jirka, 29 let, student

Ahoj Davide, ještě jednou dík za krásný podzimní seminář Tajemství těla. Cítím, že tady nacházím něco hodně hlubokého, bez čeho bych nebyl kompletní. A od včerejška s panem penisem pracujeme na krásnějším a rovnoprávnějším vztahu, myslím, že se nám to docela daří, pochopil jsem, jak je pro mě důležitý v rámci celkového přijetí sebe sama. Trochu se mi tam otevřelo téma, že některé věci jsou pro můj penis bolestivé, myslel jsem, že za to může zúžená předkožka, ale teď mi přijde, že to je spíš taky nějaká forma ochrany, že tam je nějaké napětí či strach, a to možná stojí i za tou bolestí, dneska jsem k němu třebas přistupoval jemně a kupodivu spousta věcí, co by mě normálně bolela, šla v pohodě, takže to je opravdu takové dost boření představ o tom, jak to funguje.

Jinak musím říct, že máte můj obdiv, jak krásně dovedete takovýhle seminář vést, držet rovnováhu v tom, že vše zůstává pořád přiměřenou výzvou, ale zároveň tam není žádný pocit tlaku či nepatřičnosti. Je to umění, oceňuju to. Jsem moc vděčný za to, že jsem se s touhle prací setkal, hodně to souzní s mým srdcem, vede mě to do míst, která jsou sice možná zprvu složitější, ale je tam zároveň spousta potenciálu a spousta krásných věcí k objevování. Tak se těším, co vše mi tahle cesta ještě přinese.

Měj se krásně a užívej lásky na všech úrovních!
Jirka

Jiří, 35 let, manažer

Děkuji za inspiraci a posunutí lidského doteku muže a muže k nádherným prožitkům, které dnes díky tobě zažíváme. Našel jsem zatím vše po čem jsem toužil a stále to s partnerem posunujeme k větší dokonalosti...

Měj se krásně... Jirka

Franta, 30 let

Ahoj, ještě jednou díky za supr víkend. Pro mě hodně netypický a emočně náročný, ale tuším, že tuhle zkušenost s odstupem času hodně ocením. Taky děkuju za pár informací, které si sice říkal v plénu, ale nějak jsem měl ve své sebestřednosti pocit, že míří ke mně:)

Jsem ti za ně upřímně vděčný.

Radim, 33 let, obchodník

Ahoj Davide a Petře,

díky moc za kouzelný víkend Oslava mužského těla. Je fajn zjistit ve svém věku, že o sobě vím totální prd ;-) Schválně píšu fajn, protože jsem za toto zjištění moc rád. Z toho víkendu jsem rozstřelený (v dobrém slova smyslu) ještě teď! ....ten kokosový olej z těla po masáži jsem smyl, až když to s kokosem nemělo už mnoho společného ;-) Chtěl jsem, co nejvíce dojmů a prožitků z víkendu vtáhnout do "reality" - v případě oleje to sice nebyl nejlepší nápad, ale naštěstí ani po koupeli ten fajn pocit z víkendu nezmizel. Musím říct, že na mě hodně dlouho nic tak intenzivně nezapůsobilo. Prostředí, program, lidi. Sice jsem, jako "tantrapanna", byl nervní a fest vyplašený, ale asi mi kluci v kruhu dodávali odvahu, nezdrhnout před strachem ze sebe ;-)

Pokud jsou na všech Vašich kurzech vždy tak super chlapi, nezbývá než litovat, že to mám do Prahy trochu z ruky ;-).

František, 35 let, úředník

Ahoj Davide, doufám, že se neurazíš, když Ti napíšu pár postřehů z uplynulého víkendu. Ber to jako určitou zpětnou vazbu a dodatečné poděkování. Začnu ubytováním. Penzion je opravdu na klidném a příjemném místě, což je pro pořádání podobných seminářů asi dost důležitý. Jana na mě působila velice příjemně, stejně tak i její mamka. Akorát manžel se nám raději vyhýbal, asi si nebyl jistý, co od nás čekat.Jídlo bylo super. Bral jsem si s sebou pro jistotu malou šišku salámu, vidina víkendu bez masa byla děsivá, ale nakonec jsem do salámu nešel a dovezl ho nedotčený domů. Takže poznatek pro mě - na vegetariánské stravě se dá přežít.

Cvičení s Petrem mi trochu připomnělo rozcvičky na vojně, jenže tam to nebylo tak hezké a rozhodně ne v tak příjemném prostředí.Člověk by nevěřil, jak "Petrovy jednoduché" cviky dokážou protáhnout tělo.

Ukázka tai-chi byla taky zajímavá. Já jsem si kdysi myslel, že bych ho mohl cvičit, ale pak mi to přišlo těžký, tak jsem to vzdal. Možná by se mi víc líbila ukázka jógy. A teď jak se vyjádřit k té nejhlavnější náplni semináře? 

Určitě musím poděkovat svému kamarádovi, že mě tam vůbec dokopal. Pro mě to byla úplně nová životní zkušenost a věřím, že přínosná. Já nejsem typ spontánního a kreativního člověka a už vůbec nejsem zvyklej komunikovat o svých pocitech před cizíma lidma . Navíc jsem zvyklej, vyjadřovat se stručně, já se i třeba k novému filmuvyjadřuju prostě - líbil x nelíbil, takže mi přišlo, že moje odpovědi byly příliš jednoduchý, ale zase jsem se snažil dát do odpovědi skutečný pocit. Možná je to profesní deformace, už nějakej rok dělám na úřadě a úřední korespondence bývá stručná.

A poslední den - tantrická masáž byla super. Musím říct, že masáž jsem si jako dávající užil víc. I když jsem už jednou masáž přijímal a bylo to hezký a příjemný, tak to dávání bylo pro mě lepší. Tak to by bylo asi všechno, nebudu Tě víc unavovat. Jen jsem měl potřebu něco napsat, když už se neumín vyjádřit slovně, tak to aspoň hodím na papír. Ber(te) to jako poděkování za super víkend!

Martin, 33 let, novinář

Tantrickou masáž jsem si jednou užil jako přijímající klient v nejmenovaném salonu. Po tomto prožitku jsem coby silně dotekový člověk vědomě volal po dalších zážitcích. Vlastně všechny buňky mého těla toužily po vědomých dotecích, jen nevěděly, kde potkat ty správné ruce, ta správná těla a ty správné duše. Moje myšlenky však jednoho dne přitáhly Davida a můj vnitřní zvědavec začal v tu chvíli hlodat ještě intenzivněji, až jsem se odhodlal opustit Moravu. Zašpuntoval jsem rozpitou sedmičku… dobře, kecám, dopil jsem ji… a vyrazil na jeden z Davidových kurzů. Přišel jsem s otevřeným srdcem a pořád si opakoval: nic od toho nečekej. Tak jsem nečekal. Věděl jsem, že nemám strach z doteku, něžnosti a smyslnosti. Horší to ale bylo s vnitřním mužem, jeho sebevědomím a mým vztahem k vlastnímu tělu. Můj vnitřní muž taky nic nečekal, ale dostal báječnou nakládačku. Dal jsem mu ji já sám. To já sám jsem pojmenoval, pochopil, prožil, řešil. Bez Davidova vedení a unikátní energie skupiny bych to ale sám určitě nikdy nedokázal. Před semináři mi bylo dobře a lehce. Na nich mi občas bylo horko při pohledu do očí vlastních strachů. Po nich jsem měl pocit, že budu létat. V mém případě ta lepší varianta katarze. Je to značně subjektivní pocit, nemůžu zaručit nikomu, že to bude prožívat stejně nebo bude mít obdobné pocity. Ale jsem si téměř jistý jedním, žije-li v někom sebemenší pochybnost či zvědavost, seminář je přesně to, co mu má do života vstoupit, aby mohl to své pojmenovat, pochopit, prožít, třeba i řešit. Nebo si to jen užít. Užít si výjimečný zážitek a obohacení. Můj nejen sexuální život bohatší rozhodně je.

Martin, červen, 2012